Adana Robotik ve Kodlama Kursu

adana robotik kodlama kursu egitimi steam egitim sistemi kres anaokulu ortaokul01

Adana Robotik ve Kodlama Kursu olarak biliyoruz ki Çocuklar bizim geleceğimiz, Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir dünya için vazgeçilmez temel taşlarımız, bu olgudan yola çıkarak çocukların gelecek için hazır olması ve geleceği şekillendirebilir olmasının ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Adana Robotik ve Kodlama Kursunda çocukların Sorgulayabilir, El becerileri gelişmiş, Yazılım, Grafik, Matematik ve sanat ile bütünleşik şekilde gelişmesini ve ilerlemesini sağlayan bir alt yapı ile gelişmesini amaçlayan bir eğitimdir.

adana robotik kodlama kursu egitimi steam egitim modeli01

STEAM EGİTİM NEDİR?

Robotik Kodlama Eğitimin temelinde STEAM Eğitim yer almaktadır.

Gelişen dünyada artan ihtiyaçlara cevap verecek yeterlilikte bireylerden olluşması hedeflenmektedir, Steam eğitim modeli ile çocuklar küçük yaşta farklı beceriler gerektiren ( Mekanik, Matematik, Yazılım, Grafik) meslek dalları için gerekli olan temel bilgileri karma şekilde almaktadır.


STEAM Egitim sistemin en temel olşuşum nedeni Çocukların ilerleyen yaşlarda meslek seçimini doğru yapması ve seçtigi meslek ile ilgili temel bilginin verilmiş olmasını amaçlamaktadır.


STEAM Eğitim sistemi ilk olarak Amerika’da Ortaya Çıkmıştır, STEAM; İngilizce Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Art (Sanat) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. 

adana robotik kodlama kursu egitimi steam egitim sistemi kres anaokulu ortaokul02

Steam eğitim sisteminin en temel prensibi Çocuklara problemlere sorgulayıcı ve ilişkisel bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlamaktadır.

STEAM Eğitim Sisteminin uygulanması için özel kitaplara veye özel gereçlere gerek duyulmamaktadır, yapılan Steam Projelerde asıl amaç el becerisini ve sorgulama yetisini geliştirmektir.


Steam Eğitim alan öğrenci rahat ve güvende hissederse kaç yaşında olursa olsun kendini keşfetmeye başlar. Steam egitim 2-3 Yaşından itibaren uygulanabilmektedir.

Yaşadığımız Dünyada insanlar sürekli tüketen bir topluma dönüşmektedir, Tüketim sadece yemek içmek olarak görülmemelidir, Bir bilgisayar oyununu oynamak yada bir müziği dinlemekte aslında bir çeşit tüketimdir.

 

Steam Eğitim modeli ile en temel amacı üreten ve modern bir toplum için, gelişime ve öğrenmeye açık bir zihin gerekli olan temeli çocuk yaşta vermektir.

adana robotik kodlama kursu egitimi steam egitim sistemi kres anaokulu ortaokul03
adana robotik kodlama kursu egitimi steam egitim sistemi kres anaokulu ortaokul04

Ama bunu yaparken ebeveynlerin de kendini geliştirmesi Çocukları ile etkileşim kurması ve çocukları ile birlikte etkinlik yapabilmesi çok büyük bir önem arz etmektedir.

Adana Robotik Kodlama Kurslarımıza Çocuklarınızı kayıt yaptırabilir ve onları diğer çocuklar ile gruplar halinde Eğlenceli bir şekilde kendini geliştirmesini sağlaya bilirsiniz.

Adana Robotik Youtube Kanalımızdan Yayınlanan videoları izleyebilir ve evde çocugunuz ile eğlenceli Robotik uygulamalar yapabilirsiniz.

+90 507 524 7920

Geniş kapsamlı bilgi için Lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Sağlık ve Esenlikler dileriz.