Adana Sosyal Medya Kursu

Adana Sosyal Medya Kursu ve E Ticaret Eğitimi

adana sosyal medya yonetimi ve dijital pazarlama kursu egitimi 01

Gelişen Dünyada Her şey yeniden şekilleniyor, Sosyal Medya ilk çıktığı tarihlerde insanların bir biri ile etkilişime girmek ve tanışmak için kullandığı bir platform olarak gündeme gelmişti.

Ama Şimdi her şey değişiyor Reklam Mantığı ile düşünüldüğünde en temel prensip çok insana ulaşmaktır, Sosyal medyada kitlelere ulaşmak daha kolay ve sonsuz bir kitle mevcut, bu şekilde düşünüldüğü taktirde Sosyal medyanın marka bilinirliliği ve satış stratejileri için ne kadar önemli olduğu anlamak daha kolay.

Youtube Üzerinde sıradan bir insan bir video ile tanınan bir
şahsa dönüşebilir veya Lüks bir semtte satış yapan ama masraflarını zor
karşılayan bir markayı Instagram üzerinde Sıradan küçük, ara mahalledeki bir
dükkan çok rahat ezip geçebilir. 

Yaşadığımız çağda Marka Olmak ve çok miktarda satış yapmak
büyük reklam kuruluşlarına çok büyük miktarlarda reklam parası ödemek ile
mümkün olmayan bir döngüye kavuştu.

Büyük Marka ve Çok Satış yapmak artık paraya ve reklama
dayalı değil, İnternette kitleleri anlamak ve kitlelere uygun içerik üretmek
paradan daha değerli bir hale dönüştü.

Alacağınız Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi ile sizde Sosyal Medya Üzerinden satış stratejileri ve markalaşma konularında daha uzman bir hale gelebilirsiniz, Dilerseniz kendi markanızı ve firmanızı daha iyi bir şekilde tanıtabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz veya Bir Sosyal Medya uzamanı olur ve Piyasadaki firmalar için hizmet veren bir Sosyal medya Yöneticisi olarak çalışabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir Kimdir?

adana sosyal medya yonetimi ve dijital pazarlama kursu egitimi 04

Dijital Pazarlama Uzmanı, Firmaların marka bilinirliğini artırmak, Sosyal Medya Üzerinde hedef kitleyi belirlemek, yeni müşteriler kazandırmak ve firmayı dijital alanlarda yönlendirmekle sorumlu kişidir. 

Dijital pazarlama uzmanı ayrıca Instagram, Twitter,  Pinterest, Reddit, Tumblr, Tiktok, Youtube gibi Sosyal Medya hesaplarını doğru şekilde yönetmeli, İhtiyaçlar doğrultusunda Medium, Blogger, WordPress gibi Blog sayfalarında bloglar ve yazılar ile firmanın marka bilinirliliği için çalışamalar yapabilmeli ve yapılan tüm sosyal medya hesaplarında Bloglarda ve Firma için hazırlanan Web İnternet sitelerinde SEO, SEM, Google araçları ve dijital pazarlamaya dair bütün pazarlama yöntemlerine hakim olmalıdır.

Sosyal medya uzmanı olmak için hangi bölüm okunmalı?

Sosyal medya uzmanı olmak için Herhan gibi bir bölüm okumak şart degildir, günümüzde yeni yeni Üniversitelerde Sosyal Medya ve Dijital pazarlama bölümleri açılmaktadır ama firmalar diplomadan ziyade aktif olarak yönetilen ve kitleleri elinde tutan sayfaların yöneticilerini asıl uzman olarak görmektedir.

Üniversitelerin Bölümlerinde ne kadar etkin eğitim verilmeye gayret edilse de Sürekli degişen ve yenilenen algoritmaları Okuldaki bir ögretmenin takip etmesini beklemek gereksiz bir ön görü olacaktır. (NOT: Amacımız Üniversiteleri Karalamak degil Sosyal medya hakkında temel egitim almak ve egitimi eblegelemek konsunda destekliyoruz)

adana sosyal medya yonetimi ve dijital pazarlama kursu egitimi 06

Burada anlatmak istedigimiz Sosyal Medya Uzmanı için Piyasada iş bulmak veya Müşteri bulmak için en önemli kriter etkin şekilde yönetilen ve geniş kitleler tarafından tanınmış sayfalar ve kanallardır.

Biz Webbi Ajans Olarak Kendi bünyemizde bulunan kendimize ait olan Sosyal medya sayfaları ve kanallarında Ceo ve Optimizasyon konusunda iddalıyız, Verdiğimiz egitimlerde yenilenen optimizasyon tekniklerini ögretmekteyiz.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Gruplar halinde veya Kişiye özel olarak egitim vermekteyiz.

0507 524 79 20

iletisim@adanaexcelkursu.com

Adana Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi ile ilğili bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.